نتایج جستجو برای عبارت :

یجعل له مخرجا

این آیه همه آرامش این روزهامه ...
اما شاید بخش اولش که «و من یتق الله» هست رو نداشته باشم
اما عمیقا باور دارم تو هر گرفتاری، گمراهی و مردابی
مخرج فقط و فقط دست و گوشه نگاه پروردگار و امید داشتن بهشه ...

خدایا
الهی و ربی من لی غیرک ...
باسمه تعالىآیا خطبه متقین را خوانده اى؟آیا سعى در حصول صفات متقین داشته اى؟رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمود: من آیه اى را مىشناسم که اگر مردم به آن عمل کنند تمام مشکلاتشان حل مىشود و سپس آیه ومن یتق الله یجعل له مخرجا را خواندند
                                           اجعل لی فرجا و مخرجا لما انا فیه
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر می خواهی تقاضای کتبی تو زود به نتیجه برسد بر سر کاغذ با خودکار بی جوهر بنویس:

وعد الله الصابرین المخرج مما یکرهون و الرزق من حیث لا یحتسبون جعلنا الله ایاکم من الذین لا خوف
علیهم و لا هم یحزنون
مطالبی برای تفکر مجدد
غنی کردن روزها مثل کتاب خواندن وقت سپری کردن با دوستان و ...
برای خودت آب پرتقال بگیر مربا بپز و ... اهل زندگی باش
شغل: کار در یک دفتر کوچک معماری کار در دفتری که پروژه شهری انجام میدهد مثل طرح های جامع و اینا و البته یادت باشه که تزت باید پروژه ی سربازیت رو کاور کنه
نسبت ما با دین: من یتوکل علی الله فهو حسبه من یتق الله یجعل له مخرجا و این قبیل مضامین بوس
جمله بابا: کار کردن درس خوندن زحمت کشیدن بیمارستان ساختن!

خواص و شأن نزول آیه و من یتق الله

«و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله با امره قد جعل الله لکل شیئا قدرا»جمعی از مفسران گفته‏اند که شأن نزول این آیه "عوف بن مالک" از یاران پیامبر (ص) بود. دشمنان اسلام فرزندش را اسیر کردند، او به محضر پیامبر (ص) آمد و از این ماجرا..
خواص و شان نزول آیه« و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله با امره قد جعل الله
                                       لا اله الا الله سبحان العلام السلام
بسم الله الرحمن الرحیم
1= اللهم انی اسالک بان لک الحمد لا اله الا انت بدیع السماوات و الارض یا ذالجلال و الاکرام ان تصلی
علی محمد و آل محمد و ان تجعل لی من امری فرجا و مخرجا ترزقنی من حیث احتسب وم ن حیث لا
احتسب برحمتک یا ارحم الراحمین . یاصریخ المستخرصین ویا غوث المستغیثین و یا مفرج الکرب المکروبین
قد تری مکانی و تعرف حالی و یا یخضر علیک شی من امری

2=اللهم رب السمو
                               اللهم احفظ هذالدعا من الزلزله و الفجاه و الوباء
بسم الله الرحمن الرحیم

1=اللهم بحق فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و السر السمتودع فیها اسالک ان تصلی علی محمد و آل
محمد و ان تفعل بی ما انت اهله و ان تقضی حوائجی  . الذین امنوا و تطمئن قلوبهم  بذکر الله الا بذکر
الله تطمئن القلوب

2= جهت گرفتار نشدن: اللهم انی اسالک الامن و العافیة من جمیع البلاء و الشکر علی العافیة
الغنی عن شرار الناس

3= بسم الله یاهو من هو هو ی
اگه جایی تو زندگیت ابهام داشتی و نتونستی درست حسابی تصمیم بگیری،اگر بین دو سه تا گزیه مردد بودی،تقوا پیشه کن تا خدا راه صواب و صحیح رو بهت نشون بده
خداوند فرمود 
یا ایها لذین امنو ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا
و در جای دیگر فرمود
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب
و در جای دیگر فرمود 
و اتقوا الله و یُعلِّمکم الله و الله بکل شی علیم
چیه این تقوا؟؟هر در زندگی خودش متناسب با شرایط خودش میدونه تقوا چیه و چه مصداقی داره براش.یکی بر
              دزد: اللهم الی الله ترجع الامور والسارق السارقة فاقطعوا ایدیهما جزاء بما کسبانکلا من الله واله عزیز حکیم((97) )

هرکه این سوره را بخواند حق تعالی او را از ترس قیامت در پناه خود گیرد و او را از آتش دوزخ نگه می دارد و به سنت پیامبر از دنیا رود جهت محبت یا اداء قرض 21 بار این سوره را بخواند و جهت وسعت رزق سه بار اثر بخش باشد
هرکه این آیه را بخواند وبشوید و در جمعی بی تقوی بپاشد جدال و قتال بر پا شود . هم چنین برای پرهیزکار بیرون شدن از شبهات
حضرت رسول اکرم (ص) فرمود: هر که نماز قضا بر ذمه اش باشد قبل از ظهر جمعه آخر ماه مبارک رمضان چهار رکعت نماز به دو سلام (۲تا دو رکعتی) بخواند و در هر رکعت بعد از حمد 15 مرتبه آیه الکرسی و پانزده مرتبه سوره ی کوثر را تلاوت نماید که دویست سال نماز قضا را کفایت می کند و روایت دیگر از آن حضرت چهار صد سال و روایت از حضرت امیرالمومنین ششصد سال و از حضرت رسول سوال کردند مردم آخر الزمان بیش از صدسال عمر نمی کنند نماز قضاهای پدر و مادر و اقربای او را کفایت می ک

یا دیان یا غفران یا برهان یا سبحان یا مستعان
بسم الله الرحمن الرحیم
1- برای دیدن مرده در خواب سوره الشمس و الیل و کافرون و توحید و معوذتین را هفت بار بخوان و بعد
بگو: اللهم ارنی فی منامی ( نام شخص مورد نظر) اجعل لی امری فرجا و مخرجا تا سه شب

2=برای دیدن حضرت علی در خواب :اللهم انی اسالک یا من له لطف خفی وایادیه باسطة لا تقبض
اسالک بلطفک الخفی ما لطفت به لعبد الا کفی ان ترینی مولا
جمع نشدن محبت اهل بیت علیهم السلام و دشمنانشان
علی بن ابراهیم قمی رضوان الله علیه مفسر و عالم بزرگ شیعه در تفسیر آیه چهارم سوره احزاب: «ما جعل الله لرجل من قلبین فی جوفه» (خداوند در درون هیچ شخصی دو قلب قرار ننهاده است.) روایت کرده است:
وفی روایة أبی الجارود عن ابی جعفر (علیه السلام) فیقوله: " ما جعل الله لرجل من قلبین فی جوفه " قال علی بن أبی طالب (علیه السلام): لا یجتمع حبنا وحب عدونا فیجوف إنسان ان الله لم یجعل لرجل من قلبین فی جوفه فیحب هذا ویبغ
                                            لا اله الا الله داوود خلیل الله
بسم الله الرحمن الرحیم
یا من تحل به عقد المکاره و یا من یفثا به حد الشدائد و یا من یلتمس منه المخرج الی روح الفرج .
ذلت لقدرتک الصعاب و تسببت بلطف الاسباب و جری بقدرتک القضاء و مضت علی ارادتک الاشیاء
فهی بمشیتک دون قولک موتمرة وبارادتک دون نهیک منزجرة .انت المدعو للمهمات و انت المفزع فی
الملمات لا یندفع منها الا ما دفعت و لا ینکشف منها الا ما کشفت . وقد نزل بی یا رب
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را هر سه روز یک بار بخواند آن سال بسر نیامده به زیارت بیت الله الحرام مشرف می شود واگر در سفرفوت کند داخل بهشت شود هرکه این سوره را بخواند ثوابش برابر کسی است که حج و عمره  به جا آورده باشد اگر این سوره را در آب شسته و آب را به خانه والی یا قاضی بپاشد به قصد تبعید او وی بیرون شود .جهت ظهور غایب و آمدن او و دزد برده وظهور معادن و اطلاع بر عاقبت کارها شب پنج شنبه  در یک مجلس 201 بارآیه 22 تا 69 را بخواند
در این سوره
                              لا اله الا الله سبحان القدوس السبوح

بسم الله الرحمن الرحیم
نجات از چاه:اللهم انی اسئلک بان لک الحمد لا اله الا انت المنان بدیع السموات و الارض ذوالجلال و
الاکرام ان تصلی علی محمدو  آل محمد و ان تجعلنی مما انا فیه فرجا و مخرجا

دفع مردم آزار: اللهم ان فلان بن فلان اذانی اللهم اسقم بدنه و اقطع اثره و انقض اجله و عجل له ذلک
فی عامه هذا

تغییر منزل: ان الانسان لف
اینجا را گذاشته بودم برای روزهای خوب زندگی ام ... 
منتظر بودم سوت پایان دردهایم زده شود و از زمین تا آسمان را فرش لبخند پهن کنم و برایتان بنویسم از قلبی که لبریز از عشق و خوشحالی ست ؛ اصلا حواسم نبود به « و لقد خلقنا الانسان فی الکبد » !‌
حالا اما آمده ام بنویسم از تنهایی این روزهایم، از لحظاتی که مینشینم و از دیوار سفید روبه رویم میخواهم تمام اتفاقات گذشته را برایم بازخوانی کند...
به گلدانهای پشت پنجره میگویم برایم از روزهایی بگویند که صدای خ
شب های مهتابی رو خیلی دوست دارم،دیدن ماه کامل به من حال عجیبی میده اون هم وقتی دور و برم کاملا تاریک باشه،انگار روشنایی تمام عالم رو در اون ریخته اند.دیشب حال غریبی داشتم،از خانه بیرون آمدم و یک ساعتی قدم زنان خیابان ها را پیمودم،اندک آدمی را دیدم آن وقت شب و هیچ کدامشان آشنا نبودند...چند بار میخواستم به "محمد رضا" زنگ بزنم تا  با هم قدمی بزنیم اما نزدم...در آن روشنایی ماه کامل و آن حال اضطرار عجیبم تسبیح بدست گرفتم و ذکر گفتم...:"من یتق الله یجعل
بی مقدمه می گویم، اگر می دانستم کار پروژه ای که دکتر فیروزی می گفت پیاده کردن دو ساعت و نیم وویس جلسه است و فعلا دو ساعتش 22 صفحه آچهار شده، واقعا قبول نمی کردم. این روز ها که تقریبا می توان گفت کمی شلوغ است. این روز ها مدام به این فکر می کنم که پختگی این است که روایط خانواگی، روابط عاطفی، مشکلات و مسائل اصلا نباید در استوری ها و پست ها و عکس های پروفایل نفوذ کنند که اگر اینطور باشد، انگار چیزی کم است. حانیه چند وقت پیش یک استوری گذاشته بود با این
از دزدی بادمجان تا ازدواج
ومن یتق الله یجعل له مخرجا ویرزقه من حیث لا یحتسب
*شیخ علی طنطاوی ادیب دمشق درخاطراتش نوشته : یک مسجد بزرگی در دمشق هست که به نام مسجد جامع توبه مشهور است.
علت نامگذاری آن به مسجد توبه بدین سبب هست که آنجا قبلا محل منکرات بوده ولی یکی از فرمانداران مسلمان آن را خرید و بنایش را ویران کرد و سپس مسجدی را در آنجا بنا کرد.
یکی از طلبه ها که خیلی فقیر بود و به عزت نفس مشهور بود در اتاقی در مسجد ساکن بود. 
دو روز بر او گذشته بود
به جمله ای از یکی از پست های وبلاگ قبلیم فکر می کنم. "هیچ کس مرا آنطور که بودم، نشناخت". تقریبا درست است. در مدرسه و در محیط کار به کل، مرا جور دیگری می شناسند. شاید در دانشگاه هم همین طور. شاید فامیل و آشنا ها هم همینطور. به این فکر می کردم که کجا واقعا خودم هستم. بحث این نیست که من وانمود می کنم آدم دیگری هستم. انگار نمی توانم خود اصلیم را نشان بدهم. به این حقیقت تلخ معترف می شوم که نزدیک ترین آدم زندگیم هم تا سه ماه پیش - به نظرم - مرا آنطور که بودم ن
مذمت بایزید بسطامی توسط امام جواد علیه السلام و نشان دادن معجزه‌های خود به او در خردسالی به اذعان حافظ ابو نعیم عالم بزرگ صوفی و عمری مذهب
۷۹- و روى الحافظ أبو نعیم من علماء أهل السنة فی كتاب حلیة الأولیاء على ما وجدته منقولا عنه بخط بعض أصحابنا قال: حكى أبو یزید البسطامی قال: خرجت من بسطام قاصدا لزیارة البیت الحرام، فمررت بالشام إلى أن وصلت إلى دمشق، فلما كنت بالغوطة مررت بقریة من قراها، فرأیت فی القریة تلّ تراب، و علیه صبیّ رباعی السن یلع
سپهرصفابخش مسئول علمی اقتصادی حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زابل

بسم‌الله‌ اارحمن‌الرحیم
 مسئولین محترم توجه داشته‌باشند، به خصوص مسئولینی که به واسطه رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند؛ اگر اعتمادعمومی شکل گرفته پیرامون شما ناشی از شعارهای ساختگی باشد که توان عمل به آن‌ها را ندارید، این اعتماد عمومی همانند حبابی خواهد بود که قطعا می‌ترکد. مسئولین محترم سعی کنند شعارهایی بدهند که به طور قطع توان عملیاتی کردن آن را داشته‌با

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها